3 kommentaari “Välgatused: Harry Raudvere Põliseestlaste Rahvaerakonnast”

 1. Tere!
  Lugupeetud Harry Raudvere! Olin vaimustuses, kui lugesin PERE asutamisest. Ometi kord on plaanis anda sõna ka põliseestlastele! Suurepärane! Lähemal tutvumisel ja kuulanud Teie intervjuud “Välgatustes” see vaimustus haihtus. Selgelt jäi kõlama ainult üks uue erakonna loomise motiiv. See on: kasutada ära hetkeolukorda, kus valimised on tulemas (venelased otsivad uut erakonda, LGBT-lased võitlevad abieluvõrdsuse eest, eestlased on pettunud sobinguga tehtud võimupöördes ning pole, kelle poolt hääletada) ja saada kiiresti võimalikult palju hääli uuele erakonnale. Kahjuks seda erakonda ei pruugi tekkida. Ja seda põhimõttekindluse puudumise tõttu. Ei saa üheaegselt olla konservatiiv ja liberaal. Teil ei ole võimalik “… kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki, mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade”, kui te samaaegselt kavatsete muuta abielu ja perekonna mõiste sisu ja rikkuda põhiseadust. Riik ei sekku inimeste eraellu, kuid riik peab kaitsma rahvuse püsimist, keele ja kultuuri säilimist. Ja seda ta teeb põhiseaduse paragrahv 27 kaudu, kus perekond on mehe ja naise liit, abikaasad on mees ja naine, vanemad on isa ja ema. Seadus sätestab ka vanemate ja laste kaitse, sh laste õiguse kahele bioloogilisele vanemale. Sellepärast ei saa lubada, et oleme head onud, lubame kahel naisel abielluda, lapsi saada ja kasvatada. See ei ole ainult kahe naise küsimus. Selle taga on kogu LGBT-laste kamp, kes kõik nõuavad normaalsete peredega võrdseid õigusi, aga võrdseid kohustusi pole võimelised tagama.
  Arvan, et eestlased ei taha sellesse erakonda astuda. Tegelikult ei taha ka venelased, kes pooldavad abielu mehe ja naise liiduna ning on selles küsimuses väga konservatiivsed. Nii et tulla võiks ainult LGBT-erakond. Kas Te seda tahtsitegi?

  Liked by 1 person

  1. Tere, kena inimene!

   Paganama raske on öelda midagi lihtsalt ja arusaadavalt, et inimesed mõistaksid üheselt öeldut. See ei olegi võimalik.
   Selektiivne kuulamine on inimloomusele omane ja ei võimalda paljudel juhtudel näha tervikpilti. Nii ka Teie murest perekonna ja rahva taastootmise osas.

   Ma olen rõhutanud, et keeldude ja käskude ühiskond ei arenda inimloomust. Ja nii see on. Oleme mures sellepärast, et EL sätestab oma norme nii pagulaskvootide, direktiivide ja teab veel mille näol. Kui me seda ei soovi ja soovime ise oma asjadega hakkama saada, siis peavad meil olema ka reaalsed, ma rõhutan, reaalsed iseenda tegevusplaanid.

   Inimese põhiõiguseks peab vaieldamatult iseenesel otsustada kuidas ja kellega ta koos elada tahab. Selle reguleerimine ei saa ega tohi olla ühiskonna otsustada. Sakslased otsustasid juutide üle. Piirata abieluõigust, tappa, steriliseerida jne…
   Ainult piiratud arusaamisega inimene lahterdab kaaskodanikke kas siis konservatiivideks või liberaalideks. Elu seab ette olukorrad, kus mõnedes küsimustes tuleb olla konservatiiv ja teises liberaalsem kui liberaal ise. Inimeste vabadusega seotud õigused on vaieldamatult liberaalsed ja neid tuleb toetada kõikvõimalikul viisil. Ei ole võimalik, et midagi nagu lubame ja siis otsustame isekeskis, et midagi jälle keelame või taunime. Ma ei räägi tegudest, mis on karistusseadustiku toimealas.

   Ka ühest soost inimeste kooselu ei tohi (pole õigust) ühiskond takistada. See ei ole õige kuid neile isikutele ei saa ega tohi automaatselt laieneda abielust tekkinud perekonna õigusi. See on tavaline kooselu, mis ei vaja mingisugust eraldiseisvat lähenemist. Ma ei mõista, kust te selle suure riigi poolse toetuse minu esinemisest välja lugesite.

   Iga inimene, kes kasvatab last, kas siis üksi või koos teise omasoolisega vajab võrdset abi ja toetust mitte koos elamiseks vaid just lapse kasvatamiseks. Ja neil on õigus saada ja omada lapsi!!! Siit jooksebki piir mille Te rahuliku südamega ühte patta panete ja siis ei saa ka ise päris täpselt aru.

   Ei ole midagi hullemat kui reageerida tunnussõnadele ja fraasidele.
   Keegi on nimetanud PERET natsionaalsotsialistideks. Jälle sügavalt eksituses jne…jne…

   “Sellepärast ei saa lubada, et oleme head onud, lubame kahel naisel abielluda, lapsi saada ja kasvatada. See ei ole ainult kahe naise küsimus.”

   Kas sa saad aru, kulla inimene, et see on nende inimõigus!!?? Aga ilma lasteta ei saa neile laieneda just laste kasvatamisega seotud riigi poolsed garantiid!

   “Selle taga võib olla kogu LGBT-laste kamp, kes kõik nõuavad normaalsete peredega võrdseid õigusi, aga võrdseid kohustusi pole võimelised tagama.”
   Te kirjeldate kenasti, et kui ei ole võimelised kohustusi tagama, siis ei saa ega tohi neile laieneda automaatselt perekonnaga võrdsed õigused. Ja neid õigusi PERE ei tagagi.

   Tervitades
   Harry Raudvere

   Meeldib

   1. “Ma ei räägi tegudest, mis on karistusseadustiku toimealas.” Kuidas see toimeala tekkis?

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: