Ajupehmenemine – uus viirus ametnike seas!

Tunnistan ausalt, et olin päris nõutu kui sain Eesti Ühistegevuse Liidu teabenõudele Kaitseministeeriumi vastuse, mille oli allkirjastanud kantsler Kristjan Prikk. Piltlikult öeldes saadeti Liidu liikmed pikalt.

Mida oligi tegelikult oodata, sest eelnev kogemus ja tunne selle asutusega suhtlemisel ei olnud enam isegi mitte ebameeldiv vaid lausa tülgastav. Sealt on kostnud aastate jooksul nii palju valet ja lollusi, et miski ei pane enam tõsiselt üllatuma. 

Mõtlesime isekeskis ja arutasime edasi ning otsustasime küsida meie presidendilt, kes on ikkagi Eesti Vabariigi  kõrgeim sõjaline ülemjuhataja, et kuidas ja mida tema sellisest ametnike suhtumisest ja asjaajamisest arvab. Selle kinnituseks edastasime presidendile meie kirjavahetuse kaitseministeeriumiga, sest meil, lihtsatel eestlastel, on suur hirm ja sügav kahtlus, et kaitseministeeriumi ametnikud ei ole suutnud korraldada riigikaitset sellisel tasemel, et saaks üldse kedagi või midagi kaitsta. Ja ega me siis niisama muret tunne. Ikka nende vastuste pärast Eesti Ühistegevuse Liidule. (Selgitustaotlused ja vastused lisatud postituse lõppu).

Ja oh üllatus, üllatus! Vabariigi presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo suutis meid palju rohkem üllatada kui kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk. See mehike võttis enesele üldse õiguse presidendi eest kirjutada. Me saame aru, et president ongi temasuguse tööle palganud aga tule taevas appi! Ta ei vastanud ju mitte ühelegi küsimusele ei sisuliselt ega vormiliselt, mida me presidendilt küsisime. Kaitseministeerium vähemalt üritaski! Mis sellest, et täiesti teemast mööda. Riisalo leidis hoopis, et Kaitseministeeriumi poolt Eesti Ühistegevuse Liidule antud selgitused on sisulised, põhjalikud ja ammendavad!

Lugedes mitu korda Riisalo vastust, olen ma kindel, et mitte see koroona viirus ei ole eestlaste tervisele kole ja kahjulik vaid see varjatud ja salajane ajuhaigus, mida haigusekandjad inimesed ise ei tunne, sest neil ei ole pealt vaadates mingeid erilisi sümptomeid. Minul ja paljudel Liidu liikmetel on tekkinud tunne, et meie riigist on saanud avalik hullumaja, kus täiesti süüdimatud ja ajuhaiged inimesed on pääsenud kõrgetesse riigiametitesse. No ei ole võimalik, et üks normaalne inimene (ametnik)  ei ole suuteline ka kõige lihtsamatest küsimustest aru saama ja neile adekvaatselt vastama! Ta peab olema haige, sest lurjus ta olla ei saa. Me ei mõtle ju oma ligemestest halba!

Ma ootaksin nende inimeste tagasisidet, kes minu blogi külastavad. Kas ma olen ise peast segi läinud, et ootan riigiametnike poolt adekvaatset ja asjalikku suhtumist oma riigi kodanikesse. Või olemegi demokraatlikel valimistel valinud end esindama poliitikud, kes ongi rakendanud lurjused ametisse, et pööbel oleks madalam kui rohi ja väriseks hirmust nii idanaabri kui kõiketapja viiruse ees? Ja valiks ikka ja jälle tagasi neid, kellel on lihtsatest inimestest täiesti ükskõik.


 1. Selgitustaotlus – Vabariigi Presidendi Kantseleile 19.04.2020
 2. VPK 19.05.2020 vastus selgitustaotlusele
 3. Selgitustaotlus – Vabariigi Presidendi Kantseleile 19.05.2020

2 kommentaari “Ajupehmenemine – uus viirus ametnike seas!”

 1. Täiesti mõistetav pahameel,pehmelt öeldes,kes vähegi ettevõtlusega tegelenud,sellele tuleb kõik see tuttav ette.Tundub,et asjad ei liigu paranemise poole.Mida teha?On tunne nagu jookseks vastu müüri,mis kuidagi järele ei anna.Võimalikult paljud ametnikukeste sigadused tuleks avalikustada ja nimeliselt.Tilk,tilga haaval,küll kivi ükskord murenema hakkab!

  Meeldib

  1. Tänan vastuse eest. Just sedasi me üritamegi käituda, et hakkame avalikustama ja kindlasti leiame ka võimalusi avalikel koosviibimistel teemad teravalt üles tõsta. Olaeks tore kui meil kujuneks kindel seltskond, kes tahaks ja sooviks meeskonnana kaasa lüüa. Ma kujutan ette kuidas näiteks presidenti hakkaks konkreetsete küsimustega pommitama suur hulk inimesi. Ühel hetkel jõuab see peavoolu meediasse.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: