Kommentaar – Eesti Ekspress: Taavi Veskimägi: „Mitte Vene importelekter ei pane Narva jaamu kinni, vaid Euroopa päike ja tuul!“

Harry luges Eesti Ekspressi artiklit “Taavi Veskimägi: „Mitte Vene importelekter ei pane Narva jaamu kinni, vaid Euroopa päike ja tuul!“” ja saatis intervjuu läbi viinud ajakirjanikule (Sulev Vedler) tähelepaneku/kommentaari.


Tere, Sulev!

Lugesin Eksperssis Sinu intervjuud Taavi Veskimäega ja ei suutnud kohe ära imestada. Pole midagi öelda. Kena edulugu kuid mulle torkas silma üks detail, mis on oma olemuselt nagu tilk tõrva meepotis või midagi sellist.

Ühelt poolt on mul siiralt kahju, et ajakirjanikud, nii emotsionaalseid lugusid tehes ei tea ise esitatavate küsimuste olemusest ja lepivad sellega, mida neile ette söödetakse. Arvatavasti lipsavadki seetõttu nende usutlustesse väga naljakad ja vastuolulised seigad. Usu, ma püüan olla äärmiselt viisakas.

Saime teada, et Eesti-Vene piir on elektrikaubanduseks kinni. On siis või? Lisasin manuses ühe väljavõtte meie elektri kaubandusest. Nii nagu sellel näha liigub elekter ühtede liinide kaudu riikki sisse ja teiste kaudu välja kuid sellel ajahetkel tarbivad Eesti lõpptarbijad kokku 346 MW eest elektrit, millest Venemaa osa on 300 MW. Me teame, et elektrit ei saa panna moosidega koos riiulisse ega kartulitega salve paremaid aegu ootama. Kogu see sisse tulnud elekter müüakse rahumeeli meie lõpptarbijale sellel ajahetkel maha hinnaga 69.74 eur MW/h. Kuna jaotusvõrk kuulub Eesti Energiale, siis toimub nii Eleringi kui Eesti Energia ühistööna lihtlabane klassikaline spekulatsioon, mis muudab jutu müstilisest elektri börsikaubandusest sulaselgeks jamaks.

Kõrvalteemaks.

Täna oli siis viie aasta ootamise järel kohtuistung Varja tuulepargi küsimuses, kus kaitseministeeriumi esindajad ajasid sellist demagoogiat, et lausa paha hakkas. Kuid huvitav kogemus sellegi poolest.

Kui riik oleks lasknud meil ausalt tuuleparke rajada ja ei oleks leiutanud meie takistamiseks müstilist riigikaitse ja NATO jama, siis oleks Eesti Energia põlevkivist elektri tootmine jooksnud kinni juba kümme aastat tagasi. Täpselt nii nagu ta täna on jooksnud.

Ja meie ajuhiiglased ostsid 2017. aastal Alstomi katla 638 miljoni euro eest.

Igatahes jõudu ja tervist ning aeg oleks hakata ühiskonna valvekoerteks ja heita eneselt see õukonnameedia ja kõikidele meeldida sooviv loor. See ei ole isegi tasakaalustatud ajakirjandus vaid sulaselge pask.

Veelkord parimate tervitustega
Harry Raudvere

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: