Hüüdnimi Eestlane. 3

Mul on siiralt hea meel, et saan lõpuks vastata paljude lugejate küsimustele, millal ilmub kultusromaani “Hüüdnimi Eestlane” kolmas osa.

Tänaseks on käsikiri valmis ja edastatud toimetamiseks. Kõikide eelduste kohaselt peaks raamat jõudma müüki oktoobrikuu esimesel poolel.

Loodan südamest, et romaani tegelaste seiklused ja läbielamised ei jäta ühtegi lugejat ükskõikseks. Elu on vahetevahel julm, kuid tihti ka täis meeldivaid üllatusi ja rõõmu.

Lisan äratundmiseks katkendi romaanist, et ootamine oleks veidikenegi põnevam.


                                                                     ⋅⋅◊⋅⋅
Kuid suvelõhnade asemel meelitati kohale keegi teine, kes avas vandudes välisukse ja jäi keset kööki seistes juhmi näoga laua taga istujaid põrnitsema.

„Mis kurat see peaks minu majas tähendama?!“ karjus ta täiest kõrist. Virutas mütsiloti nurka ja tegi paar ebakindlat sammu köögilaua suunas.

Katja hüppas ehmatusest püsti, tõstis käed  näo ette ja jäi soolasambana seisma. Tema jaoks ei omanud tähtsust, et Gusjev oli sealsamas ja vaevalt oleks ta lubanud purjus mehel märatsema hakata. Ka Gusjev tõusis laua tagant ja astus sammukese Jurile vastu. Ta heitis pilgu korraks Katja ema suunas ja nähes naise käes värisevat pitsi, millest likööri laudlinale pudenes, astus veel ühe sammukese karjuvale mehele vastu. Gusjev ei teadnud kuidas käituda. Tegemist oli ikkagi peremehega tema enese kodus ja otsene füüsiline sekkumine ei saanud tulla kõne allagi. Gusjev sirutas käe ette, sooviga sellega Juri tähelepanu enesele tõmmata, kuid Juri ei teinud sellest väljagi ja üritades Gusjevile rusikaga rindu lüüa katsus otseteed laua juurde pääseda.

Nüüd ei jäänud nõutul Gusjevil muud üle kui Juri tee lõplikult tõkestada ja ta tõuks meest jõuga enesest eemale. Juri näis tuikudes keset kööki hetke jagu mõtlevat, kuid siis tormas äkki Gusjevi poole sellise hooga, mida rahunenud külavolinik oodatagi ei osanud. Juri hoog oli sedavõrd suur, et Gusjev kaotas tasakaalu ja Juri surve all selg ees liikudes lendas köögilauale selili. Tort juhtus Gusjevile jääma täpselt selja alla… Pudel läks ümber ja veeres kirsilikööri laiali pritsides põrandale. Juri tõstis rusika ja lõi tasakaalu otsivale Gusjevile kõva löögi otse näkku. Nüüd päästis ka Anna oma häälepaelad valla ja hakkas peene ning kileda häälega karjuma. Gusjev sai laualt püsti ning väänas Juri põrandale, surus talle põlve turjale ja rebis käsi seljataha, et neid kinni siduda. Enamus tordist oli kleepunud ta vormi seljale ja pudenes nüüd köögipõrandale laiali.

⋅⋅⋅

©Harry Raudvere 2021. Kõik õigused kaitstud.

8 kommentaari “Hüüdnimi Eestlane. 3”

  1. Lugesin ka selle osa ühe hingetõmbega läbi. Kas võib loota, et kodanik Jugapuu seiklused jätkuvad ka Eestimaal? Väga hea lugemine. Aitäh Kirjanikule!

    Meeldib

  2. Super lugemine. Kõik kolm osa on läinud kiiremini kui tahaks.
    Tagumine aeg oleks Malmsten nõusse saada ja hakata ka filmi väntama.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: