Multi-kultid rassismist

Tere jälle head inimesed!

Viibisin mõne aja Eestist eemal. Mul oli asjaajamisi Ukrainas ja sellest, mida ma seal nägin ja millise nostalgialaksu ma sealt sain, sellest panen lähiajal kokku mõned märkimisväärsed killukesed ja saan neid usutavasti ka teiega jagada. Aga see ei olnud teema, millest ma tahaksin täna rääkida.

Peaks ütlema, et internet töötab Ukrainas päris talutavalt ja seda ka mitte ainult Kiievis. Seega oli mul võimalus hoida end kursis mõningate koduste sündmustega ning olid mõned teemad, mis mulle tundusid kas üle võlli keratud või olid lihtsalt niisama arusaamatud.

Kindlasti oli näosaade see, mis paljude eestlase meeli köitis. Mind, millegipärast mitte aga kui ma lugesin skandaalist, mida põhjustas mustanahalisteks maskeerunud Getter Jaani ja Hanna Martinsoni etteaste, siis ma mõtlesin, et need multi- kultit taga ajavad ja ülistavad tegelased on sõna otseses mõttes debiilikud. Süüdistada neegri kehastamise eest kedagi rassismis? See on idiootsuse kõrgeim tase, millele ei peaks üldse reageerima või konstateerimagi, et kui te nii arvate, siis oleme jah siin riigis rassistid ja mis siis sellest?

Mulle meenus selle koha pealt üks päris ammu kuuldud lugu. Nimelt on George Gershwinil 1934 valminud kahevaatuseline ooper Borgy and Bess. See ooper on George Gershwini loomingu tippteos. Ooper sisaldab nii džässi- kui ka bluusielemente, samuti on seal mustanahaliste folkloori ja improviseerimist. Tegemist on läbi ja lõhki neegilooga. Ja maailmakuulsaks see ooper peale 50- aastaid.

Ma ei mäleta selle näitleja nime, kes mängis Borgyt kuid ühel etendusel ilmus ta neegriks maskeerituna lavale ja oli õnnetuseks unustanud kogemata käed grimeerimata. Saalis tõusis sumin, et kuidas on laval neeger, kellel käed on valged ja nii edasi ja nii edasi. Kuid kui kätte jõudis teine vaatus, võttis Borgi käest demonstratiivselt valged kindad ja nende all olid kõige ehtsamad tumedad neegri kämblad. Võite ette kujutada, kui tormiliste ovatsioonidega reageeris saal nii geniaalsele lahendusele. Ja oleks kellelgi tulnud saalisviibijatest pähe süüdistada valgenahalisi näitlejaid neegri rolli mängimise eest rassismis, siis oleks need multi – kultid vististi sealsamas ka kohe lintsitud.

Võite nüüd ise arvata, kui nõmedaks on mõned indiviidid meie ühiskonnas nii lühikese ajaga muutunud. Ja mis nendega veel kahekümne aasta pärast juhtub? Seda tõrgub mõistus hoomamast.

Aga nagu me kõik teame pidas 2013. aasta oktoobris India piirivalve kinni Ameerika piraaditõrjefirma AdvanFort laevakaitsjaid vedanud aluse Seaman Guard Ohio, kus oli kokku 35 meest. Kuidas lood edasi arenesid, sellega oleme me kõik kursis aga vot mina ei saa sellest loogikast aru. Ju ma olen siis nii rumal inimene.

Te teate kõik ütlust, et kapten laevas- jumal taevas. Laevas vastutab kõikide asjade, tegevuste ja inimeste eest kapten. Laevahuku korral on kapten viimane, kellel on õigus laevast lahkuda. Ameerika laevafirma kapten juhtis laeva India territoriaalvetesse. Mis puutuvad siia üldse meremehed või need, kes pidid piraate küttima? Ainuke vastutaja on kapten.

Kui nüüd meie meremehi Ameerika laevakapteni tegevuse tõttu täiesti alusetult kinni peeti, siis tahan teada, kuidas ameeriklaste poolt hüvitatakse meie inimestele tehtud kahju ja kannatused.

Vaadake, kui juhtub näiteks liiklusõnnetus, siis süüdi jääb ettevõte, kelle masin on liiklusõnnetuse põhjustanud ning pärast võib ta regressi korral oma autojuhilt tekkinud kahjud välja nõuda.

Miks peame meie jälle oma maksudest laekuva raha arvelt kinni maksma jänkide korraldatud sigadused?

Minister Sven Mikser on tulnud välja ettepanekuga: tsiteerin: “Teen valitsusele ettepaneku vabastada laevakaitsjad riigilt saadud rahalise abi tagasimaksekohustusest. Laevakaitsjad ja nende pered on olnud neli aastat väga keerulises olukorras. Ma ei soovi tekitada neile täiendavat murekoormat.

Väga õige – aga ole mees ja nõua jänkidelt tagasi see raha, mida me laevakaitsjate abistamiseks maksime. Ja mitte ainult selle summa.

Näita Sven ükskordki rahvale, et sa ei ole mingi lödipüks ja seisad ka tegudes meie riigi kodanike ja maksumaksjate eest! Või oled sa juba nii madalale langenud, et ei julge oma ookeanitaguste leivaisade käest midagi paluda? Nõudmisest rääkimata.

Mina, Eesti kodanikuna tunnen südamest kaasa meie Eesti inimestele, keda Indias alusetult vangis hoiti ja loomulikult ka nende lähedastele kes pidid kogu selle aja elama puudust kannatades ning hirmudes oma kallite pärast. Ja sellepärast ei saagi ma oma hinges leppida tõsiasjaga, et tegelikud süüdlased pääsevad tänu meie poliitikute orjameelsusele teenitud karistusest. Vaatamata sellele, kuidas nad oma tegevust ise ülistavad.

One thought on “Multi-kultid rassismist”

  1. no vaata mikserile näkku ja kas näed seal munadega meest,mina ei näe,seal näen suure suuga lödipüksi ja suurt sallijat,kes pole isegi kaitseväes käinud

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: